Španělská vína

kontakt


Designed by:
 JINOtechnology.com JINOtechnology.com
Vinařství Hřiba

 

Vinařství Stanislava Hřiby bylo založeno v roce 1989 a navazovalo na rodinnou tradici. V posledních letech se vinaření věnuje také syn. Společně hospodaří na vlastních vinicích o výměře 5 hektarů a celkem v pěti sklepích. V centru Čejkovic budují Hřibovi vinařský dvůr se sklepem, výrobními prostory a ubytováním pro 45 osob. Stavení po předcích prochází náročnou a citlivou rekonstrukcí a již první výsledky dávají tušit, že vzniká reprezentativní areál, který bude moravskému vinařství dělat dobré jméno.

Vinařství Hřiba zpracovává pouze vlastní hrozny na víno, které se asi z 30 % lahvuje a ze 70 % prodává jako sudové. Mezi speciality patří Neronet a rosé vyráběné každoročně z pečlivě vybrané odrůdy. S produkcí vinařství je možné seznámit se přímo při ochutnávce mezi sudy, kde lze degustovat i archívní ročníky zpětně až do roku 1984, ale také prostřednictvím nás.

Zpracovávané odrůdy: Müller-Thurgau, Veltlínské zelené, Chardonnay, Tramín červený, Sauvignon, Zweigeltrebe, Modrý Portugal, Frankovka, Svatovavřinecké, Neronet, André, Cabernet Moravia, Rulandské modré

V případě zájmu vám umožníme ochutnání všech vín přímo ve vinných sklepích v Čejkovicích, zařídíme ochutnávky a řízené degustace pro skupiny do 12 osob či prohlídku sklepních prostor.

 

 

 

Degustrace vína