SVAŘENÉ VÍNO a tipy na vánoční dárky z vinotéky

Při popíjení svařáku ve vaší oblíbené vinotéce, je ten správný čas se začít poohlížet po vhodných dárcích pod stromeček.
Samozřejmě se nabízí nějaká dobrá lahev kvalitního moravského nebo i zahraničního vína. Zamyslete se, pro koho víno vybíráte a zkuste si vybavit, jestli je vhodnější bílé či červené a suché nebo spíše sladší. Pokud si nejste jisti, dobrým kompromisem je víno polosuché, bílé nebo i růžové.

 

 

 

Další možností jsou portská vína. Ta jsou dnes stále více oblíbena, a jsou k dostání ve velmi široké nabídce. Ať již ovocnější Ruby nebo dřevem provoněné Tawny mohou být od portugalských renomovaných vinařství v různé délce stáří v krásných lahvích i dárkových krabičkách.

Vrcholným výrobkem z hroznů je vinná pálenka, brandy. U nás zažitý název koňak může být používán pouze u výrobků z francouzské oblasti Cognac.

 

Jako velice netradiční se nabízí albánská a arménská brandy. Tyto země mají již letitou tradici ve zpracování a výrobě, a dosahují v menších objemech naprosto špičkové kvality.

Společnost WINEX pana Petra Berana pro vás dováží albánskou brandy Skënderbeu od základní 3 leté až po špičkovou 13 let zrající v sudech.


Toto vše vám nabídnou ve dvou plzeňských Vinotékách Doubravka a Na Roudné, kde vám natočí chutný svařák a ještě ochotně poradí při výběru vánočního dárku, ukrytého v lahvi…

 

Degustrace vína